הצהרת נגישות

עודכן ביום: 15.1.2024

כללי:

אסטרטגיה ומשפט הוא בלוג שנועד לשם קיום דיון והעשרת הידע בכל הכרוך והקשור באסטרטגיה משפטית. הבלוג הוא לא עסק, אלא תחביב של כותבו והוא אינו חייב בהנגשת אתרים. הוא אף אינו ממוקם במקום פיסי כלשהו. עם זאת, כדי לסייע בחוויית המשתמש ולפנים משורת הדין עשינו כל שאפשר להנגיש את הבלוג לבעלי מוגבלויות כדי שיוכלו להפיק את חוויית המשתמש המרבית מהבלוג.

פעולות הנגשה

הנגשת אתרים היא דבר חשוב ומבורך, ולכן, ואף על פי שהבלוג אינו חייב בכך, אנו עושים כל מאמץ להנגיש את כלל רכיביו לבעלי מוגבלויות. בין היתר כוללת ההנגשה את הפעולות הבאות:

בבלוג מותקן תוסף להנגשת אתרים של חברת Enable שמתמחה בתחום ההנגשה. התוסף כולל רכיבים רבים ובהם:

*אפשרות להתאמת האתר ותגיותיו עבור מכשירי עזר וטכנולוגיות שנועדו לבעלי מוגבלויות;

*אפשרות לניווט בין הקישורים שבאתר באמצעות מקשי המקלדת;

*אפשרות לשינוי ניגודיות;

*אפשרות להיפוך צבעים

*רכיבים נוספים כמפורט בתוסף, בתחתית העמודים בבלוג.

אנא שימו לב כי השימוש בתוסף הוא בהתאם לתנאי השימוש של היצרן והצהרת הנגישות שלו.

פרטים נוספים על האפשרויות של התוסף תוכלו למצוא בהצהרת הנגישות בסרגל של התוסף עצמו, המוטמע בבלוג ואפשר להגיע אליו בלחיצת כפתור (מסומן באותיות esc) בתחתית המסך.

נוסף על כך עשינו כל מאמץ להנגיש רכיבים כנדרש בת"י 5568 ברמה AA. בין היתר אנו פועלים באופן שוטף להעניק טקסט אלטרנטיבי (Alt text) לתמונות באתר; ליצירת הירארכיה של כותרות לפוסטים ולעמודים (H1, H2…); להגדלת גופנים בטקסט; לבחירת צבעים שיוצרים ניגודיות טובה וכך הלאה. האתר מתעדכן באופן שוטף בעדכונים לוורדפרס ולתוספים שמותקנים בו. באשר לתמונות בבלוג יוער כי ייעודם הוא לשמש כדקורציה בלבד, ואין להן משמעות מעבר לכך. חרף זאת, לצורך נוחיות, ואף שהדבר לא חובה, עשינו כל מאמץ לציין עובדה זו על גביהן, ולתת כותרת אלטרנטיבית ובמידת הצורך גם תיאור לכל תמונה להקל את הבנתה.

במסגרת בדיקת תוכן תקופתית הוספנו תגיות ALT לכל התמונות באתר. הגדלנו את הטקסטים בפוסטים השוטפים והוספנו כותרות ברמות שונות לחלק מהפוסטים שלא הייתה בהם כותרת.

החזון לבלוג

היות שהבלוג ותיק מאוד, ישנם רכיבים שלא עודכנו עדיין. עשינו כל מאמץ לעדכן את התוכן שנוצר לאחר שנת 2017. בהדרגה יותאמו חלקים נוספים בבלוג. המטרה היא להפוך עם הזמן לנגישים את מאות הפוסטים והעמודים שנכתבו בבלוג מאז שנת 2011. אנו מקווים ליצור חווית קריאה מהנה ומונגשת לכל קוראי הבלוג. תקוותנו היא לקדם את הבלוג כזירה ללימוד, מחקר והחלפת דעות בנושא של אסטרטגיה משפטית.

הנגשת אתרים היא מלאכה טכנית מורכבת ולא תמיד שמים לב לכל דבר שמצריך הנגשה. אם נתקלתם ברכיב מסוים שיש צורך להנגישו – נודה לכם אם תעירו את תשומת לבנו. אפשר לפנות אלינו במייל: golnir1@gmail.com, או בטלפון: 050-5519977.

מטבע הדברים התוכן המשפטי מסובך, ולעיתים לא מובן למי שאינו עורך דין. אנו עושים כל מאמץ לפשט את הכתוב, אך לא תמיד הדבר אפשרי.